icon_white_edit
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home
 .: Úvod :: PRIVATE :: Virtuální prohlídky :: Letecké prohlídky :: Web kamera :: Kontakty :.
slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide
Kontakty a nabídka Tisk článku    

Přímý odkaz www Arboretum Žampach: http://www.uspza.cz/arboretum


    DALŠÍ  SEKCE WWW STRÁNEK ARBORETA ŽAMPACH
::  
NA ÚVOD - O  ARBORETU   ::   PLÁN ARBORETA   ::   REJSTŘÍKY VÝSADBY DŘEVIN  ::  REJSTŘÍKY STANOVIŠŤ - TABULÍ   ::
:: 
FOTOGALERIE ARBORETA ::   ODBORNÉ ČLÁNKY ::   DALŠÍ  ODKAZY                        ::  POČTY - INVENTARIZACE DŘENIN   ::


FOTOGALERIE ARBORETA ŽAMPACH                    -   https://galerie.uspza.cz/

INTERAKTIVNÍ MAPA DŘEVIN DOLNÍHO PARKU - www.uspza.cz/mapa/ 

Arboretum Žampach

nabídka

a informace pro veřejnost


Organizační struktura Arboreta Žampach


Vedoucí Arboreta Žampach a informačního centra Žampach:
Mgr.Jiřina Matějíčková, tel.  linky č. 124, 524 (přenosný tel.)  (přímá "provolba" telefonní ústředny)
                                 mobil: 604 846 410

SKYPE - IC Žampach
Infocentrum - linka č. 230  (přímá "provolba" telefonní ústředny)   IC Žampach - informace zde .

E-mail: podatelna domova, ředitel:  uspza@uspza.cz
             Infocentrum Žampach       :  info@uspza.cz

 

Adresa:

Domov pod hradem Žampach

Arboretum Žampach - Turistické informační centrum Žampach

Žampach, č.p.1
564 01 Žamberk

 

 

Telefony (spojovatelka) :
(+420) 465 618 184, (+420) 465 618 134, GSM (+420) 603 569 564
GSM (+420) 736 472 759  a  (+420)  736 472 758
FAX (kanc.řed.): (+420) 465 618 137 
Server jen pro SMS zprávy: (+420) 605 244 309
 
Na všechny  telefonní linky lze použít přímou "provolbu" ! Po zaznění "hlášky" telefonní ústředny volte číslo vybrané linky !

Kde nás najdete? plánek   

navigace - snímek (Mapy.cz)  navigace - mapa (Mapy.cz)   navigace - mapa (Google mapy)  mapa ČÚZK - Žampach - Žampach č.p.

GPS souřadnice: 50°2'16.598"N, 16°25'52.702"E  

Zámecké parky a arboretum Žampach jsou místem práce a odpočinku obyvatel Domova pod hradem Žampach. Pro veřejnost je  určena naše nabídka informační a poznávací  funkce zámeckých parků a arboreta.
Arboretum a zámecké parky na Žampachu jsou veřejně přístupné po celý rok. Organizované prohlídky (s naším průvodcem) je potřeba předem domluvit písemně,  mailem nebo telefonicky. Kontakty - Informační centrum Žampach

V arboretu byla realizována rekonstrukce informačního systému. Našim záměrem je nabídnout návštěvníkům v nové kvalitě informace o stromech a keřích zastoupených ve výsadbě, a to formou nového cedulového informačního systému v "terénu", formou tištěných informačních materiálů a dále také nabídkou přednáškových pořadů pro skupinové exkurze, ve velkém sále naší kaple (informace za pomoci audiovizuální techniky). Ucelené informace jsou také k dispozici v elektronické podobě na našich www stránkách v sekcí Arboretum Žampach.

Webová kamera umožňuje veřejnosti online náhled do zámeckého areálu, a to ve třech volitelných směrech. :: Web kamera ::

 

 
 

Prostřednictvím našeho Turistického informačního centra  a internetového klubu na Žampachu nabízíme individuálním i skupinovým návštěvám z řad široké veřejnosti  informační programy zaměřené na přírodní a památkové hodnoty místa. Blíže k tomu – základní nabídka infocentra Žampach.
V Arboretu na Žampachu jsou zastoupeny dendrologicky hodnotné a také u nás ojediněle pěstované druhy dřevin. Informační systém arboreta zahrnuje mimo jiné poznávací okruh, na jehož stanovištích jsou k dispozici základní informace (texty, obrázky a fotografie) celkem o více než 100 rodech dřevin, jejichž zástupce lze v místě snadno vyhledat. Celkem arboretum a zámecké parky na Žampachu cca 600 druhů a odrůd zajímavých dřevin z nichž většina je zahrnuta do informačního systému. Informační systém je současně k dispozici v elektronické podobě na našich www stránkách, vč. vyhledávacích rejstříků, přičemž obsah tohoto zpracování je neustále doplňován a aktualizován. 


POZVÁNKA K NÁVŠTĚVĚ  ARBORETA ŽAMPACH  -  pozvánka ke stažení  | PDF |
NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ARBORETA ŽAMPACH                 -  dokument ke stažení | PDF |
POHLEDNICE Z ARBORETA ŽAMPACH - JARO - LÉTO - PODZIM - ZIMA


Prohlídce našich  zámeckých parků a arboreta je věnována  samostatná část naší fotogalerie - Arboretum Žampach.

Několik  obrázků naleznete také v části prohlídka přírodních a historických památek a zajímavostí na Žampachu - zámecké parky.

Herní kouty a posezení - zázemí pro návštěvníky zámeckého areálu a arboreta Žampach