icon_white_edit
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home
 .: Úvod :: PRIVATE :: Virtuální prohlídky :: Letecké prohlídky :: Web kamera :: Kontakty :.
slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide
Týden v holandském Woerdenu v roce 2008 - více o pobytu Tisk článku    

Přejít na článek: Holandsko 2006, Holandsko 2004, Holandsko 2002                 Zpět na hlavní článek   


Další krásný týden v Holandsku                                                                                     Tisková zpráva - Žamberecké listy

                                                              20. - 27. září 2008

      Letos jsme již po čtvrté dostali pozvání od Woerdenského Rotary clubu do rovinatého Holandska. Parta chlapů, Jiřího, Ládi, Mariana, Miloše, Járy a Standy,se naučila několik anglických i německých slov a frází a v doprovodu pana ředitele, Petry a Markéty vyrazila .
Ve skupinách jsme bydleli v rodinách našich holandských přátel, kde jsme naplno užívali jejich pohostinství. V průběhu celého týdne jsme potkali mnoho zajímavých a milých lidí, kteří nám rádi věnovali svůj čas a přátelství, hostili nás nejen v domácnostech a restauracích, ale i v muzeích, na výstavách, v zoo a jiných zajímavostech Holandska.
      

      Například jsme jezdili na lodích po jezeře i skrz typické úzké vodní kanály mezi pasoucími se zvířaty, užili jsme si mořského pobřeží, kde jsme pouštěli draky, sbírali mušle a zahrabávali se do písku, navštívili výstavu zmenšenin Holandska – Madurodam, historický skanzen Archeon, farmu s tisíci sýry, farmu, kde byli zaměstnáni lidé s mentálním handicapem, dům s chráněným bydlením, bazén se spoustou atrakcí, Utrecht i se svojí nejstarší palačinkovou hospodou, Woerden i s restaurací Concordia, kde jsme byli pozváni na odpolední schůzi Rotary clubu a prezentovali tam náš Domov pod hradem. Velmi často jsme se procházeli nádhernou krajinou , obdivovali kola, auta, traktory i neobyčejné množství zvířat.
  

       Na závěrečné „párty“ naši chlapi zpívali české písničky a tancovali s holanďankami, Láďa přednesl anglicko-německý děkovný projev, dostali jsme obrazovou fotografii na památku a dva bochníky sýra na vánoce, pro všechny, kteří již v Holandsku byli i ostatní kamarády ze Žampachu.

Markéta Novotná


FOTOGRAFIE Z POBYTU :: Akce – dokumentace – pobytové akce – zahraniční pobyt Woerden Holandsko 2008 ::