text1
slide1

ARCHIVNÍ INFORMACE WWW.USPZA.CZ

pro aktuální informace vstupte na www.csszampach.cz.

REHABILITAČNÍ A SMYSLOVÉ HŘIŠTĚ  Tisk článku    


V našem projektu již bylo dosaženo cílového počtu přidělených bodů z mobilní aplikace

EPP "POMÁHEJ POHYBEM".  O realizaci našeho projektu Rehabilitační a smyslové hřiště

v areálu Domova pod hradem Žampach v průběhu roku 2017 Vás budeme zde informovat.

Děkujeme!


Informace na www nadace: www.pomahejpohybem.czZÁKLADNÍ INFORMACE O NAŠEM ZÁMĚRU:

Název organizace: Domov pod hradem Žampach  Adresa: Žampach čp. 1, 564 01 Žamberk

Kontaktní osoba - informace o projektu: PaedDr. Luděk Grätz, ředitel

Email: uspza@uspza.cz Telefon: 603 878 659

Název projektu:

Rehabilitační a smyslové hřiště ....

stavební úprava plochy s herním vybavením v areálu Domova pod hradem Žampach

Rádi bychom v areálu vybudovali rehabilitační a smyslové hřiště, které by bylo určené nejen pro rozvoj zdravotně postižených dětí z Domova pod hradem Žampach, ale také pro veřejnost. Zde by si uživatelé, zábavnou formou vyzkoušeli své smysly a mohli vnímat rozdíly mezi jednotlivými materiály a pod.

Popis projektu:

Domov pod hradem Žampach je pobytovým sociálním zařízením pro děti od 3let a dospělé osoby s rozumovým postižením s eventuálně přidruženou tělesnou nebo smyslovou vadou. Většinu našich služeb a soc. terapeutických činností poskytujeme v zámeckém areálu, kde využíváme historických a přírodních hodnot tohoto místa.
Rádi bychom v areálu vybudovali rehabilitační a smyslové hřiště, které by bylo určené nejen pro rozvoj zdravotně postižených dětí, ale také pro veřejnost. Zde by si uživatelé, zábavnou formou vyzkoušeli své smysly a mohli vnímat rozdíly mezi jednotlivými materiály.
Například, pro nohy bychom vystavěli stezku pro chůzi bez bot po nerovném terénu upravený přírodním materiálem (šišky, oblázky, aj), nebo pro pro smysl čichu bychom na zahradu umístili vyvýšené zahrádky, aby byly přístupné i osobám na vozíku. Zde bychom pěstovali rostliny s výraznou vůní a zajímavé hmatem nebo chutí. 

Hřiště bude také volně přístupné veřejnosti!
Cílová částka projektu: 100 000 Kč
Děkujeme za Vaši pomoc!


Součástí projektu je záměr zde umístit venkovní trenažery určené pro seniory, dospělé a mládež, které by byly vhodné i pro osoby se zdravotně postižením. Tyto trenažery by sloužily nejen k rozvoji mentálních a psychosociální dovednosti, ale také jako prostor pro aktivní odpočinek a relaxaci veřejnosti.

Informace o možnostech finančních darů pro tento účel:


Příspěvek prostřednictvím Nadace ČEZ - mobilní aplikace EPP "Pomáhej pohybem":       

Pomáhejte pohybe s mobilní aplikací Nadace ČEZ  - základní informace:  Dokument Leták Nadace ČEZ EPP - Pomáhej pohybem

S aplikací EPP pomáháte pohybem, který vás baví, vybírat můžete z mnoha aktivit (běh, chůze, jízda na kole, běžkování...) Aplikace zaznamenává váš pohyb a kromě běžných údajů o rychlosti či vzdálenosti také generuje body. Ty můžete kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Po dosažení potřebného počtu bodů Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.
Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů můžete sledovat na webu aplikace nebo na facebooku.

Maximální možná výše podpořené částky projektu je 100 000 Kč, čím více bodů získá náš projekt, tím vyšší možná dosažená částka.

Termín realizace projektu: 1-12/2017. Slavnostní otevření hřiště:  jaro 2018

Informace na www nadace: www.pomahejpohybem.cz

Informace k mobilní aplikaci EEP Nadace ČEZ:

Aplikace EPP je určena pro „chytré“ telefony Android, iOS i Windows a je ke stažení zdarma.

Aplikace může fungovat i jako klasický sport tracker. Generuje také statistiky osobních výkonů tříděné po dnech, typech pohybu atd. Stažení aplikace, její používání i generování bodů je zdarma, k jejímu používání není nutné datové připojení - to vyžaduje aplikace pouze v případě, kdy chce uživatel přiřadit získané body některému z aktuálně nabízených projektů nebo k načtení stránky s novinkami. Aplikace je optimalizována pro mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS od verze 7, Android od verze 4.0 a Windows Phone od verze 8.1.
Používání aplikace je buď anonymní, nebo s registrací prostřednictvím e-mailu či účtu na Facebooku. Více informací o aplikaci  na www nadace.

Smyslový park - studie   více o tomto záměru

Dokument Smyslový park - záměr   Dokument Smyslový park - studie


Z fotodokumentace našeho záměru:    

Dokumentace k záměru ´Chodníček doteků, vůní a chutí…´
01_P6041478.JPG 02_IMG_4678.JPG 03_P6041484.JPG 04_IMG_4689.JPG
05_P5010012.JPG 06_DSCN0010_.JPG 07_Planek_mista_a_blizkeho_okoli.jpg 08_Stezka_bosou_nohou_-_ilustrativni_fotografie.jpg
09_Ukazka_obrazkoveho_symbolickeho_pisma_-_pisek.jpg 10_Vyvyseny_zahon_-_ilustrativni_fotografie.jpg 11_Informativni_tabule_-_ilustrativni_fotografie.jpg Příklad stroje...

Přejít na základní článek - dárci, sponzoři, dobrovolníci v Domovu pod hradem Žampach