icon_white_edit
icon_white_search
icon_white_tree
icon_white_home
 .: Úvod :: PRIVATE :: Virtuální prohlídky :: Letecké prohlídky :: Web kamera :: Kontakty :.
slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide slide
MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL - 2011 Tisk článku    

zpět na článek Snoezelen centrum Domova pod hradem Žampach                          přejít na www MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL


                 Z archivu: MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL - 2010     další ročníky - zde


      Ve dnech 2. - 4. června  2011 se v Praze na Václavském náměstí v divadle Palace uskuteční  V .  ročník filmového festivalu.

MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL je mezinárodní filmový festival (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením. Domov pod hradem Žampach v roce 2011 soutěží se svým snímkem „Bumdyjáda“ .                     Další fotografie z festivalu - zde.


  článek 1 na www deníku - zde    článek 1 - výstřižek - zde                   článek 2 - výstřižek - zde       článek 2 na www deníku - zde

  zpráva - Český rozhlas                 zpráva na www - Český rozhlas        FILM: „Bumdyjáda“  


Film získal jednu z hlavních cen - zvláštní cenu poroty.

 

       Domov pod hradem Žampach se prezentuje na tomto festivalu také výstavou fotografií ´Reklama po našem ... ´

 

více fotografií - vstoupit - zde                               


   Bumdyjádá
   Bumdyjýda je po filmech Jožin, Je tu Yetti? a Strom splněných přání již v pořadí čtvrtý snímek, který vznikl zde v Domově pod hradem a kde si zahrálo mnoho z našich obyvatel.
   Tyto naše filmy vznikly s cílem promítat je na mezinárodním filmovém festivale Mental Power Prague Film Festival, takže i letos odjíždíme 2.6.2011 do Prahy, prožít si 3 dny festivalové slávy.
   Protože je festival mezinárodní, musí být všechny filmy titulkovány do angličtiny. My jsme si v našem letošním filmu udělali právě z tohoto faktu legraci a film je vlastně parodií na anglické titulky.
   V tomto filmu se naši kluci i děvčata stali zároveň autory scénáře, protože v prostřední části filmu, právě v známé Bumdyjádě – parodii na hymnu Discovery, si každý sám vybíral o čem bude jeho minipříběh, co každý sám má v běžném životě rád. Někdo má rád trempy, někdo kytičky, někdo hokej, někdo auta…
   Film se skládá z dvou strašidelných snů, první sen se vrací do dřívějších dob ÚSP, druhý, který působí mile a legračně je v samém závěru.
Mezi sny je právě popisovaná Bumdyjáda, drobné radosti běžných lidí.
   Aby vše nebylo tak jednoduché, vstupuje do děje vtipný překladatel do angličtiny, náš Radek, který bojkotuje anglické titulky a poté, co vše prostudoval v knihovně, sám Bumdyjádu přezpívává do opravdu krásné angličtiny.
Podle závěrečných titulků je vidět, jak hodně lidí si v tomto krátkém, desetiminutovém snímku, zahrálo a užilo pár nových zkušeností.
   Ať se vám film líbí …                                                                                                                                      tisková zpráva - před akcí


               Fotografie z filmu a natáčení


 


 

    Další fotografie z festivalu - zde.