Strategické rozvojové cíle organizace, služby | ![]() ![]() |
Strategické rozvojové cíle organizace jsou popsány v Transformačním plánu Domova pod hradem Žampach, který naplňuje Strategii zřizovatele v oblasti transformace organizací zajišťujících sociální služby pro osoby se zdravotním postižením v Pardubickém kraji. Více informací: www.uspza.cz/transformace
Více informací: www.uspza.cz/transformace ZÁKLADNÍ ROZVOJOVÉ CÍLE ORGANIZACE Domov pod hradem Žampach je zařízení s téměř 50 letou zkušeností s poskytováním sociálních služeb. V roce 2008 byla dokončena zásadní rekonstrukce hlavní zámecké budovy a provedeny navazující změny v systému a kvalitě poskytovaných služeb. Další rozvoj, perspektivy a vize pak zahrnují investiční záměry spojené s transformací a další humanizaci poskytovaných služeb, včetně změn ve struktuře cílové skupiny uživatelů a změn v druzích nabízených služeb. Větší část kapacit těchto služeb bude umístěna mimo Žampach a integrovány do běžného společenského prostředí.
:: Z dokumentace stavby - Modernizace a půdní vestavba hlavní zámecké budovy - 2006 - 2008 :: :: Z dokumentace dalších investičních záměrů ::
výběr z dokumentu Základní zaměření a změny ve strategii dalšího rozvoje organizace (rozvojový plán) po roce 2011: Aktualizace strategických rozvojových cílů Domova pod hradem Žampach a navazující změny pořadí a obsahu priorit investičních potřeb by měly zajistit připravenost domova na očekávané změny vyplývající z účinnosti zákona č. 108/2006 o sociálních službách a vládní politiky podpory transformace pobytových sociálních služeb v jiné typy sociálních služeb v ČR (usnesení vlády č. 127/2007). Domov pod hradem Žampach ve svých investičních potřebách proto zvyšuje priority záměrů zahrnující nezbytné investice pro realizaci transformace a humanizace poskytovaných služeb. Předpokládá se, že v současné době poskytované pobytové služby Domovem pod hradem Žampach budou tak postupně doplněny, rozšířeny nebo transformovány (v závislosti na poptávce) o kapacity služeb ambulantních s registrací některých nových (nepobytových) typů služeb, a to: INVESTIČNÍ ZÁMĚR INVESTIČNÍ ZÁMĚR INVESTIČNÍ ZÁMĚR Souhrn investičních potřeb - dle priorit rozvojového plánu Domova pod hradem Žampach: !! archivní dokumenty !!
Základní údaje o investičním záměru Cílem investičního záměru není zvýšení lůžkové kapacity ústavu, nýbrž zajištění nezbytných podmínek pro dosažení nezbytného rozvoje kvality poskytovaných služeb. Současně jsou tímto zajištěny nezbytná opatření pro odstranění dokumentovaných havarijních stavů na hlavní zámecké budově, které ohrožují bezpečnost uživatelů a poskytovatelů služeb, omezují provoz ústavu a s odkladem realizace rekonstrukce budovy způsobují druhotné materiální škody.
Dosažení potřebných standardů je řešeno těmito hlavními směry úprav:1. Půdní vestavba na hlavní budově, kde bude umístěno 13 uživatelů služeb v jedno a dvoulůžkových pokojích s vlastním hygienickým zařízením. Půdní vestavba bude tvořit samostatný funkční celek - rodinu - s potřebným zázemím. Maximální počet lůžek na ložnici 2. (Oddělení "PODKROVÍ") 2. Modernizací stávajících dvou podlaží hlavní budovy bude podstatně změněno funkční uspořádání ústavu tak, že v přízemí bude zrušeno dosavadní centrální stravování (velké společné jídelny) a bude zde nově vytvořen mimo jiné rehabilitační provoz. Ve 2.n.p. budou vytvořena celkem čtyři samostatná, ucelená, specializovaná oddělení především pro klienty těžce postižené, se zvýšenou zdravotní péčí. I zde je pamatováno na co největší soukromí a komfort. Maximální počet lůžek na ložnici výchovného oddělení je 2. Maximální počet lůžek na oddělení se zvýšenou zdravotní péčí je 3 (i zde jsou však zastoupeny pokoje dvojlůžkové a jednolůžkový). Na tomto podlaží vznikne dále specializované oddělení se zvýšenou individuální péčí pro uživatele služeb vyžadující tuto specializovanou odbornou péči. Maximální počet lůžek na ložnicích tohoto oddělení je 1. Toto oddělení slouží k vyloučení využívání tzv. síťových lůžek a k minimalizaci opatření omezujících pohyb osob při poskytování sociální služby v ÚSP Žampach (ve smyslu §89 Zákona č.108/2006Sb. o sociálních službách). Ve 2. nadzemním podlaží, které dnes slouží především pro ubytování, dojde k poměrně velkým stavebním úpravám a dispozičním změnám. Vznikne zde:- ucelené a samostatné specializované oddělení se zvýšenou zdravotní péčí pro těžce postižené klienty („JAVORKA“). Oddělení bude mítkapacitu 11. Ubytováni budou ve čtyřech ložnicích s kapacitou 2 až 3 lůžka. K dispozici pro oddělení bude denní místnost s jídelnou, hygienické zařízení (s koupelnou a WC) a dále hygienické zařízení pro personál.- ucelené a samostatné specializované oddělení se zvýšenou zdravotnípéčí pro těžce postižené klienty („U PATRIKA“). Oddělení bude mít kapacitu 4 klienty. Ubytováni budou ve čtyřech jednolůžkových ložnicích. K dispozici pro oddělení bude denní místnost sjídelnou, hygienické zařízení (s koupelnou a s WC).- samostatné oddělení se zvýšenou zdravotní péčí pro nejmenší klienty, většinou imobilní a těžce postižené („VÝCHODNÍ“). Ubytováni budou ve třech ložnicích s kapacitou 1 až 3 lůžka, s oddělenou částí pro denní místnost, s potřebným hygienickým zázemím.- ucelené a samostatné specializované oddělení výchovné („HABRY“). Oddělení bude mít kapacitu 8 klientů, ubytovaných ve čtyřech dvoulůžkových ložnicích. Ložnice jsou vybaveny předsíňkami s úložnými prostorami a hygienickými buňkami (sprcha nebo vana a WC). K dispozici pro oddělení bude denní místnost s kuchyňským koutem, a dále hygienické zařízení pro personál.
|